Anna

AJ

Odkiaľ pochádzam: Slovakia

Čo som študovala: General English State Exam

Pracovné skúsenosti: I had lived, studied and worked in several English speaking countries like Ireland, UK, South Africa, Cyprus, USA for about a decade. Before joining Empire team I'd had some private teaching experience and private language school experience. I also teach English at one of the Secondary schools in Kosice at the moment.

História v Empire: Junior lecturer since 2018

Niečo o mne: I am a positive and optimistic character. I love learning new stuff, relaxing in nature, drinking tea, motivating people and, of course, travelling. motto: 'People don't care how much you know until they know how much you care'.