Zpět na seznam lektorů

Janka

11.1.2017
Janka Br.

LEKTORKA AJ

Odkiaľ pochádzam: Bratislava, Slovakia

Čo učím: General English, Business English, Legal English

Čo som študovala: Faculty of Law, Comenius University in Bratislava

Pracovné skúsenosti: worked as a trainee in several public bodies in Slovakia, on international legal-tech project, currently I am working as a junior associate in a law firm and as English language teacher as well :)

História v Empire: I have been teaching in Empire for 3 years and I simply cannot leave this amazing place full of positive energy and gorgeous people :)

Niečo o mne: I try to be an active person - I am starting my career as a lawyer (I attended many international competitions during my studies not only in the field of law, but also in the fields of business and negotiations, as well as Erasmus in Zagreb and internships in Slovak state institutions), I try to continue my legal studies to get more degrees, I like teaching English as my hobby because I enjoy working with people in a pleasant environment (that´s why I still teach in Empire) and I am also semi-professional sportsman in equestrian (horse-riding). Throughout my quite busy life, I still like socializing and trying to be the person I want to meet. :-)

JAZYKY JEDINE S EMPIRE

15 rokov na trhu vzdelávania
viac ako 10 000 spokojných študentov
160 skúsených lektorov
licencovaná Direct Method
moderné priestory
Logo BRATISLAVA

myhive Tower 1
Vajnorská 100/A
0908/255285

Office@empire-skola.sk
Logo KOŠICE

Kováčska 28
0905/550017

Office_ke@empire-skola.sk
Logo Ďalšie mestá Viac info

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača. Viac informácií