Tipy na precvičovanie NULTÉHO kondicionálu v angličtine

Je tu ďalší diel seriálu týkajúceho sa kondicionálu alebo podmieňovacieho spôsobu v angličtine. Opäť sa dozviete užitočné tipy, na akých webových stránkach si môžete rýchlo, efektívne a zábavne kondicionál precvičiť. Ak vás zaujíma nultý kondicionál a hlavne jeho precvičovanie, čítajte ďalej.

 

http://www.perfect-english-grammar.com/zero-conditional.html
Stránky s veľmi prehľadne a stručne napísanými pravidlami nultého kondicionálu (podmienková veta). Po prečítaní je možnosť kliknúť na odkaz, kde nájdete cvičenia v PDF, na konci ktorých je kľúč so správnymi odpoveďami.
 
http://www.learnenglish-online.com/grammar/tests/zeroconditional.html
Jednoduché cvičenia, možnosť výberu odpovede, na konci automatická kontrola.
 
http://www.englishgrammarsecrets.com/type0/exercise1.html
Pripájanie správnych častí viet k sebe, možnosť pomoci zobrazením správnej odpovede, záverečná možnosť kontroly správnych odpovedí.
 
http://www.englishgrammarsecrets.com/type0/exercise2.html
Dopĺňanie viet správnymi slovesami, možnosť pomoci zobrazením správnej odpovede, finálna možnosť kontroly správnych odpovedí.
 
http://www.englishgrammarsecrets.com/type0/exercise4.html
Vyberte, či do viet patrí IF, WHEN alebo UNLESS. Možnosť pomoci zobrazením správnej odpovede, záverečná možnosť kontroly správnych odpovedí.
 
Ak máte pocit, že precvičovanie gramatiky online vám nestačí a chceli by ste konečne so svojou angličtinou niečo urobiť, vyberte si ten správny kurz angličtiny, ktorý vám to umožní.