Tipy na precvičovanie kondicionálu v angličtine


Môžete sa tešiť na seriál o kondicionáli alebo podmieňovacom spôsobe v angličtine. Na našom blogu sa opäť dozviete užitočné tipy, na akých webových stránkach si môžete rýchlo, efektívne a zábavne precvičiť kondicionál. V tomto článku sme rozdelili stránky na precvičovanie podľa troch úrovní: začiatočníci, stredne pokročilí a pokročilí.
 

 

Kondicionál pre začiatočníkov

www.english-online.org.uk
Skvelá stránka pre začiatočníkov, kondicionály sú tu rozdelené, vždy začínate krátkym prehľadom pravidiel a príkladov použitia podmieňovacieho spôsobu, potom prichádza cvičenie, kde si všetko precvičíte. Vety spájate potiahnutím jednej časti k druhej pomocou myši. Po kliknutí na „Answers“ sa okamžite dozviete, či ste boli úspešní. Nájdete tu cvičenia všetkých typov kondicionálov, ak s angličtinou začínate, pravdepodobne vám bude stačiť, aby ste sa zamerali na prvý kondicionál, ktorý si môžete pekne precvičiť aj tu.

 

Kondicionál pre stredne pokročilých

eslgamesworld.com
Pamätáte si hru Chcete byť milionárom? Tu sa vám ponúka hravá obmena, v ktorej výhra je byť skvelým angličtinárom. V tejto online hre si budete môcť zábavne precvičovať kondicionály. Môžete dokonca hrať vo dvojici!

first-english.org
Stránka pre stredne pokročilých-pokročilých. Môžete si vybrať z nekonečného zoznamu online cvičení na jednotlivé kondicionály, ako aj ich kombinácie.

www.ego4u.com
Nájdete tu cvičenia na všetky typy kondicionálov, všetko je veľmi prehľadne rozdelené aj s praktickou ukážkou toho, ktorý kondicionál si chcete precvičiť.

 

Kondicionál pre pokročilých

www.englishpage.com
Na tejto stránke by ste mohli precvičovaním kondicionálov stráviť hodiny. Čokoľvek si chcete precvičiť s týmto gramatickým javom, nájdete to tu.

first-english.org
Dlhý zoznam online cvičení rozdelený podľa kategórií. Ak si chcete naozaj užiť precvičovanie a poriadne si otestovať svoje vedomosti, vyskúšajte si cvičenie „Mixed bag exercises“, ktoré vaše znalosti kondicionálov komplexne preverí.

www.englisch-hilfen.de
Veľmi prehľadná stránka s jednoduchou orientáciou. Pri ponúkaných cvičeniach sa tiež vopred dozviete, v akej forme budete cvičenia dopĺňať. Záleží teda len na vás, aby ste si vybrali, čo vám najviac vyhovuje a ktorý kondicionál si chcete konkrétne precvičiť.

www.ego4u.com
Nájdete tu cvičenia na všetky typy kondicionálov, všetko je veľmi prehľadne rozdelené aj s praktickou ukážkou toho, ktorý kondicionál si chcete precvičiť. Nájdete tu aj cvičenia zamerané na výnimky. Ak máte pocit, že precvičovanie gramatiky online vám nestačí a chceli by ste konečne so svojou angličtinou niečo urobiť, vyberte si ten správny kurz angličtiny, ktorý vám to umožní. V rámci kurzov angličtiny jazykovej školy Empire dokonca získate (okrem iných výhod) aj prístup do online zóny, ktorá je šitá na mieru priamo študentom jazykových kurzov. Takže si môžete efektívne precvičovať to, čo ste sa naučili na hodinách.