Inovatívny metodický prístup – edutainment

Edutainment znamená spojenie slov „education“ (vzdelávanie) a „entertainment“ (zábava). A práve na tom princípe sú založené všetky naše metódy. Výsledkom je výučba ktorá študentov vtiahne, zapojí a motivuje. A keď ich to baví, napredujú naozaj rýchlo. Pre každý náš program používame špecifickú metodiku. Overenú a licencovanú zo zahraničia.

Metodika pre kurzy cudzích jazykov dospelých

Všetky jazykové kurzy sú vedené prostredníctvom učebníc a systému Direct method. Ten ti pomôže:

• v pohode zvládať bežnú konverzáciu s cudzincom,
  • zvyšovať si pri vyjadrovaní sebavedomie,
  • zbavovať sa bariéry z rozprávania,
  • zvykať si na cudzí jazyk ako na materinský,
  • učiť sa prirodzeným spôsobom – rozprávaním,
  • okamžite využívať získané vedomosti v praxi,

Kľúčovým slovom je priamosť

Priamosť znamená, že študent je nútený rozprávať od prvej hodiny. Všetky naše jazykové programy sú vyučované konverzačným štýlom. Komunikatívnosť našich hodín zabezpečujú okrem metód aj naši špeciálne vyškolení lektori. Udržujú tempo a dynamiku hodín tak, aby boli študenti vždy sústredení na 100%.

Ako v praxi vyzerajú naše hodiny?
  • Dynamickosť - budeš maximálne sústredený na výučbu
  • Komunikatívnosť – rozprávaš viac než lektor
  • Praktickosť – učíš sa frázy do bežného života
  • Efektívnosť – dosahuješ reálne výsledky v krátkom čase
  • Profesionalita – si stále v obraze podľa plánu výučby
  • Zábava – užívaš si hodiny plné srandy a pohody

Jasným odlišujúcim prvkom je simulovanie cudzojazyčného prostredia, v ktorom sú študenti nútení rozprávať až 6x častejšie ako pri tradičných metódach. Z toho dôvodu sa tvoria menšie skupinky, aby mal každý dostatočný priestor prejaviť sa. Výsledkom je odbúranie strachu z rozprávania, získanie potrebného sebavedomia a oveľa lepšie porozumenie hovorenému cudziemu jazyku.

Spôsob učenia je prirodzený, ako pri malých deťoch osvojujúcich si materinskú reč – najprv len opakujú slová a spojenia, neskôr začnú chápať ich význam a nakoniec vedia sami zostavovať vety.

Gramatika je vysvetľovaná priamo v praxi v reálnych situáciách. Písanie diktátov a nácvik odposluchu sú preto len doplnkové aktivity.

Pre výučbu každého jazyka používame profesionálne zostavené učebnice, ktoré obsahujú aktuálnu slovnú zásobu, jednoducho vysvetlenú gramatiku, preklady vo všetkých významoch a fonetickú transkripciu slovíčok. Vznikli na základe spolupráce expertov i lektorov v oblasti výučby cudzích jazykov a majú veľmi praktický intuitívny dizajn.

Naša jazyková škola má vlastné vývojové metodické centrum a je inovátorom v učebných postupoch.

• Pre výučbu špecifických anglických programov sme vyvinuli internú sieťovú metódu a niekoľko učebníc. Je založená na riadenej konverzácii, v ktorej študent odpovedá na otázky vlastnými vetami v rýchlejšom tempe. Žiaducim efektom je vyjadrovanie bez prekladania, kedy sa angličtina automatizuje a študent v nej začne rovno rozmýšľať.
  • Metodika je zameraná na praktické využitie najdôležitejších fráz. Najprv sa osvojuje slovná zásoba, neskôr samotné frázy a tie sa potom dostávajú konverzáciou priamo do krvi.
  • Táto interná metóda sa používa najmä pri výučbe anglických programov konverzácie, cestovná angličtina, obchodná angličtina, príprava na pohovor. Pre každý z týchto programov je zostavená špeciálna učebnica.

Pokračovať do sekcie:

Kurzy pre dospelých